
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 600 pF |
| Voltage Rating (DC) | 34 V |
| Length | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Packaging | Reel |
| Depth | 6.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | J-Lead |
| Max Voltage Rating (DC) | 34 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 93 V |
| Varistor Voltage | 47 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Max Surge Current | 100 A |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 900 mJ |
| Peak Surge Current | 100 A |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$0.57197
Ext.Price$0.57197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.57197 | $0.57197 |
| 10 | $0.46502 | $4.65020 |
| 25 | $0.42828 | $10.70700 |
| 50 | $0.39444 | $19.72200 |
| 100 | $0.36327 | $36.32700 |
| 300 | $0.34162 | $102.48600 |
| 500 | $0.32126 | $160.63000 |
| 1000 | $0.30477 | $304.77000 |
